Paryžiuje gali sutikti net Sebastieną Loebą

Loeb

Paryžius niekada nebuvo pilkas miestas, o jame gyvenančios asmenybės pasaulyje kuklumu negarsėja. Pastarajį mėnesį Prancūzijos sostinei dėmesio irgi netrūksta. Dabar čia vyksta pasaulinė klimato kaitos konferencija, kurioje dalyvauja vadovai iš kelių šimtų šalių. Negana to, į Paryžių susirinko ir visas automobilių sporto elitas, nes šį savaitgalį – visų pasaulio čempionatų apdovanojimų vakaras. Nors ir tragiški įvykiai prieš keletą savaičių gerokai sudrebino daugelio žmonių saugumo ir Paryžiaus romantikos įvaizdį, šis miestas ir toliau gyvena taip, lyg būtų viso pasaulio sostinė. O gal jis toks ir yra?

Mano pirmas vizitas į Paryžių buvo prieš gerus aštuonerius metus, bet dabartinis kelionės tikslas svarbumu iš tolo neprilygsta paprastam Eifelio bokšto ar Notredamo katedros aplankymui. Šį kartą į Paryžių atvykau dėl “Eurosport Morotsport Awards” ceremonijos, kurioje, kaip žadėta, buvo apdovanoti sėkmingiausi ERC sezono lenktynininkai. Šiuo vakaru pradedamas visas FIA apdovanojimų savaitgalis. Renginyje buvo ne tik ralistai, bet ir sportininkai iš pasaulio žiedinių lenktynių čempionato (WTCC), kartu su ilgųjų nuotolių motociklų lenktynių nugalėtojais. Atvykome čia atsiimti iškovotų taurių ir pasidžiaugti kartu su kitais ERC2 klasės nugalėtojais.

Gyvenime esu iškovojęs gerą skaičių apdovanojimų, todėl jaudulio einant ant scenos nejaučiau. Tai visuomet yra malonus, saldus momentas, panašus į vaisiaus nuraškymą nuo medžio, kurį seniai pasodinai. Bet kai prieš lipant ant scenos pamačiau šalia stovintį Sebastianą Loebą, man tai buvo didesnis prizas už taurę ar medalius! Žmonės, kurie gyvenime buvo pakankamai laimingi turėti savo guru ir jį sutikti gyvai, mane supras. S. Loeb yra ralio dievas, laimėjęs devynis pasaulio ralio čempionatus iš eilės. Jis ralyje pasiekęs daugiau, nei betkoks kitas pilotas iki šiol, ir tikiu, kad yra vienas geriausių pilotų, jei ne pats geriausias, pasaulyje. Matyti tokį žmogų šalia, tame pačiame renginyje, man neprilygtų nei Madonos, nei pačio Maiklo Jackson’o apsilankymui. Aš nuo vaikystės žavėjausi jo gabumais, tuo ką jis išdarinėja trasoje. Yra verta laimėti Europos ralio čempionatą vien tam, kad gautum apdovanojimą iš tokio žmogaus rankų.

Renginio atmosfera buvo teigiama, nuotaika pakili ir šventiška. Ne tik Lietuvoje, bet ir Europos ralio bendruomenėje kitų metų planai nėra iki galo aiškūs. Dauguma komandų vis dar svarsto ir ieško galimybių startuoti ateinančiais metais, arba planuoja važiuoti kažkur kitur. 2015 m. sezone “Subaru Poland Rally Team” man suteikė šansą varžytis Europos raliuose ir tai yra karjeros laiptas, gyvenimo nuotykis, kuris sunkiai įkainojamas. Žinau, kad ateinančiame sezone galima būtų pasiekti dar aukštesnių rezultatų, įveikti daugiau kilometrų ir užkopti podiumo laipteliu aukštyn. Gal tada jau ne aš prieisiu prie S. Loebo, o jis pats paspaus man ranką ir perduos ERC taurę, kurią galėsiu parvežti į Lietuvą.

ERC2 klasės nugalėtojai

ERC2 klasės nugalėtojai

      

2015/12/04 Naujienos iš ralio